Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
  1. Úvod
  2. SOLÁRNÍ OHŘEV VODY

SOLÁRNÍ OHŘEV VODY

UŠETŘÍTE AŽ 75% NÁKLADŮ NA OHŘEV VODY
Ohřev vody je po vytápění největším konzumentem energie domácnosti a zatímco vytápění je potřeba obvykle tehdy, kdy je slunce nejméně, teplou vodu potřebujeme každý den. Fotovoltaickým ohřevem vody lze ušetřit až 75% nákladů na ohřev vody běžné domácnosti. Dvoukilowattový systém vám ročně vyrobí / ušetří přibližně 2MWh energie. 

solární ohřev vody solar kerberosHlavní výhody fotovoltaického ohřevu vody

NÁVRATNOST  5 - 6 LET
Podle spotřeby teplé vody se návratnost systému včetně dotace pohybuje kolem pěti až šesti let. Životnost všech prvků je mnohem delší. Nejkratší návratnost je v případě velké spotřeby teplé vody, optimální orientace fotovoltaických panelů a vhodně zvoleném objemu bojleru. Na délku návratnosti systému má vliv i množství slunečního svitu v dané lokalitě. Díky vysoké akumulační schopnosti vody a nízké ceně celého systému je návratnost mnohem kratší než u fotovoltaických elektráren s akumulátory.

JEDNODUCHÁ INSTALACE BĚHEM JEDNOHO DNE
Instalace je většinou zvládnuta během jediného dne, délka instalace závisí na konkrétní situaci, je-li možné panely instalovat ze žebříku, je-li nutná montážní plošina apod.  Konstrukční systémy pro instalaci panelů existují pro všechy typy střech i pro všechny druhy střešních krytin, plošné zatížení střechy fotovoltaickými panely je velmi nízké, zhruba 10 kg/m2. Na rozdíl od fototermických kolektorů jsou fotovoltaické panely připojeny tenkými, ohebnými kablíky, není potřeba tahat a vodotěsně spojovat izolované trubky.

Kontakt
Logo
FVEsystemy.cz
Libor Kos
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz